Uppdraget avser tjänsten psykoterapi hos privatpraktiserande legitimerade psykoterapeuter. Uppdraget består i att tillhandahålla och utföra regionfinansierad psykoterapi till invånare inom Region Jönköpings län. Behandlingen ska tillhandahållas och utföras i enlighet med Socialstyrelsens riktlinjer och evidensbaserade metoder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen