690191-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Plåtslageri – Ramavtal - Plåtarbeten Hudiksvall kommun och Forsså Gruppen AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Plåtarbeten Hudiksvall kommun och Forsså Gruppen AB
BeskrivningPlanerade och oplanerade plåtarbeten inom Hudiksvall kommuns och Forsså Gruppen AB:s fastighetsbestånd.
Intern identifierare15385
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45261310 Plåtslageri
Ytterligare klassificering (cpv): 45261213 Läggning av takplåt, 50112111 Plåtskadereparationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHUDIKSVALLS KOMMUN OCH FORSSÅ GRUPPEN AB - OMRÅDE 1 (HUDIKSVALL, HÖG, IGGESUND, NJUTÅNGER, ENÅNGER, FORSA OCH NÄSVIKEN)
Beskrivning1
Intern identifierareHUDIKSVALLS KOMMUN OCH FORSSÅ GRUPPEN AB - OMRÅDE 1 (HUDIKSVALL, HÖG, IGGESUND, NJUTÅNGER, ENÅNGER, FORSA OCH NÄSVIKEN)
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHUDIKSVALLS KOMMUN OCH FORSSÅ GRUPPEN AB - OMRÅDE 2 (DELSBO, NORRBO, BJURÅKER, FRIGGESUND)
Beskrivning2
Intern identifierareHUDIKSVALLS KOMMUN OCH FORSSÅ GRUPPEN AB - OMRÅDE 2 (DELSBO, NORRBO, BJURÅKER, FRIGGESUND)