Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drogtester
Referensnummer: HSN 2022/6987
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Dalarna bjuder in leverantörer att lämna anbud avseende drogtester, och i förekommande fall, tillkommande analyser.
Upphandlingen är uppdelad i tre anbudsområden. Ramavtal kommer att ingås med en leverantör per anbudsområde, för succesiva beställningar under avtalstiden.
Välkomna med ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38544000 Utrustning för narkotikaspårning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Olika typer av drogtester