See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggnation av inredning samt kamerautrustning till filmbuss för VA-verksamhet
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av en Rörinspektionsbuss, ett komplett fordon med utrustning för filmning av VA-ledningar.
Intern identifierare: Tos 4676/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38650000 Fotoutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 34136100 Lätta skåpbilar, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Leverantörsprövning
Beskrivning: Leverantörsprövning
Ytterligare klassificering (cpv): 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 34136100 Lätta skåpbilar, 48000000 Programvara och informationssystem, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Tilldelningskriterier
Beskrivning: Tilldelningskriterier
Ytterligare klassificering (cpv): 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 34136100 Lätta skåpbilar, 48000000 Programvara och informationssystem, 51000000 Installation (utom programvara), 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Mervärde 1
Beskrivning: MErvärde
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Administrativa villkor
Beskrivning: Administrativa villkor
Ytterligare klassificering (cpv): 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 34136100 Lätta skåpbilar, 48000000 Programvara och informationssystem, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 51000000 Installation (utom programvara), 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Kontraktsvillkor/Ramavtalsvillkor (1)
Beskrivning: Kontraktsvillkor
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Administrativa villkor (1)