Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Park-och naturdrift för Hägersten Älvsjö SDF
Referensnummer: HÄ 2022/561
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77313000 Parkskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av parkskötsel, vinterväghållning och barmarksrenhållning på parkvägar samt skötsel av grönytor för Hägersen Älvsjö Stadsdelsförvaltning (SDF).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 70 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77313000 Parkskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/10/2023Slut: 30/09/2025
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Avtalstiden är tidigast från och med 2023-10-01 till och med 2025-09-30. B äger rätten att förlänga avtalet på samma villkor i upp i två (2) år till efter överenskommelse med E. Förlängning kan ske vid flera tillfällen men avtalstiden kan sammantaget uppgå till högst fyra (4) år.
Förlängningen ska vara skriftlig och träffas senast nio månader innan avtalstidens utgång.