Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lagersystem - EXTERN REMISS
Referensnummer: VFJ 22.068
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72421000 Programutvecklingstjänster för Internet- eller intranätsklienter
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ett Lagersystem som ska användas inom kommunens olika verksamheter. Främst ska systemet användas på kommunens Omlastningscentral (nedan kallat OLC) samt Aktivitet Motivation Arbete (nedan kallat AMA). De personer som kan komma i kontakt med systemet är lagermedarbetare, transportmedarbetare, medhjälpare samt arbetsmarknadsinsatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48610000 Databassystem, 48810000 Informationssystem, 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
EXTERN REMISS av upphandlingsunderlag för Lagersystem som främst ska användas på kommunens Omlastningscentral (i dokumenten kallat OLC) samt Aktivitet Motivation Arbete (i dokumenten kallat AMA). De personer som kan komma i kontakt med systemet är lagermedarbetare, transportmedarbetare, medhjälpare samt arbetsmarknadsinsatser.