690515-2024 - Resultat
Sverige – Medaljer – Upphandling av Guldmedaljer till stadens hedersbelöning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av Guldmedaljer till stadens hedersbelöning
BeskrivningUpphandlingen omfattar Guldmedaljer till stadens invånare. Staden uppskattar det till 40-80 medaljer om året inklusive tillbehör. Staden delar en gång per år ut hedersbelöningar till anställda och tidigare anställda som gått i pension under året. Därav varierar antalet kraftigt. Dessutom delar staden även ut guldmedaljer till "förtjänta Stockholmare".
Intern identifierareKS 2023/1427
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18512200 Medaljer
Ytterligare klassificering (cpv): 14523200 Guld, 18513200 Guldsmide
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av Guldmedaljer till stadens hedersbelöning