Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framework agreement kits and reagents to equipment from 10x Genomics
Referensnummer: V 2023/1794
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33696000 Reagens och kontrastmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
The procurement covers a framework agreement for kits and reagents for analysis with instruments from 10X Genomics Inc. The framework agreement must include all kits, reagents and other consumables the supplier have in their assortment.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen