Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetssystem
Referensnummer: 2022-008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Gotlandshem avser upphandla fastighetssystem som tjänst.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 48810000 Informationssystem, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen