690648-2025 - Resultat
Sverige – Diverse livsmedel – Färskt bröd
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärskt bröd
BeskrivningDenna upphandling omfattar leveranser av färskt bröd (matbröd och matbröd portion) till Laholms kommun. Upphandlingen omfattar inte konditorivaror eller smörgåstårtor/landgångar, då Laholms kommun tecknat separat avtal avseende dessa produkter. Merparten bröd (fryst bröd samt bake-off) köps via kommunens grossistavtal. Denna upphandling görs som komplement till detta avtal.
Intern identifierareKS 2025-204
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811000 Brödprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000