690676-2022 - ResultatSverige-Karlstad: Möbler för sjukvårdsändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blodtappningsstol/-brits
Referensnummer: RS/222409
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland upphandlar ramavtal för elektriska blodtappningsstolar/-britsar.
Upphandlingen är uppdelad i två kategorier, en avser stolar med givarvikt om minst 150 kg och en avser stolar med givarvikt om minst 200 kg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Elektrisk blodtappningsstol "vanlig"
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Elektrisk blodtappningsstol högre vikt
Del nr: 2