690690-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finans- och försäkringstjänster – Motorförsäkring till Gävle kommun samt bolag
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Motorförsäkring till Gävle kommun samt bolag
Beskrivning: Gävle kommun upphandlar motorförsäkring till kommunen och ett antal bolags räkning.
Intern identifierare: 16433
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Motorförsäkring till Gävle kommun samt bolag