690724-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötjänster – Konsulttjänster inom limnologiska vattenvårdsåtgärder samt miljöövervakning av fisk 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster inom limnologiska vattenvårdsåtgärder samt miljöövervakning av fisk 2025
BeskrivningUpphandlingen avser Länsstyrelsens behov av konsulttjänster inom limnologiska vattenvårdsåtgärder samt miljöövervakning av fisk.
Intern identifierare8132-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningEnligt FFU
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBiotopkartering och Åtgärdsplan
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelElfiske
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelVattenvårdsåtgärder i limniska miljöer
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelBiotopvård och fria vandringsvägar i vattendrag
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelMKB och tekniska beskrivningar