Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och skötsel av plaskdammar, duschar och vattenanläggningar inom fem SDF i söderort, Stockholms stad.
Uppdraget omfattar drift, skötsel/underhåll och tillsyn av 37 anläggningar (plaskdammar, duschar och vattenanläggningar på parkmark) belägna i 5 stadsförvaltningar i söderort. Omfattningen av uppdraget i detalj framgår av förfrågningsunderlaget jämte bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71335000 Tekniska undersökningar, 71356100 Tekniska kontroller, 71356300 Tekniska stödtjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen