690746-2026 - Resultat
Sverige – Sanitetsmaterial – VVS material KS 2026/345
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: VVS material KS 2026/345
Beskrivning: Upphandlingen avser VVS-material
Intern identifierare: KS 2026/345
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44115210 Sanitetsmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Docsmall
Beskrivning: Upphandlingen avser VVS och sanitetsmaterial.
Intern identifierare: 1953271-0
Huvudklassificering (cpv): 44115200 Sanitets- och värmematerial
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Docsmall (1)
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för successiva leveranser av VVS-material till Trelleborgs kommun och övriga i upphandlingen angivna avropsberättigade verksamheter. Upphandlingen omfattar ett brett sortiment av VVS-material för löpande drift, underhåll och reparationer, såsom rör, rördelar, kopplingar, ventiler, sanitetsprodukter, armaturer och övrigt tillhörande VVS-material. Beställningar ska kunna göras via leverantörens webbshop/e-handel. Avtalet omfattar även möjlighet till hämtning av material vid bemannat utlämningsställe, där tillgång till relevant sortiment, service och fackkunskap ska finnas. Beräknade volymer och kvantiteter är uppskattningar baserade på förväntat behov och innebär ingen garanterad avropsvolym. Närmare omfattning, krav och villkor framgår av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 1953272-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Docsmall (1) (1)
Intern identifierare: 1953273-2