690773-2024 - Resultat
Sverige – Diverse livsmedel – Livsmedel och dagligvaror i konsumentförpackningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel och dagligvaror i konsumentförpackningar
BeskrivningUpphandlingen avser att tillgodose kommunens inköp av dagligvaror och livsmedel i konsumentförpackningar för successiva beställningar och leveranser under avtalsperioden. En del köp är också av karaktären pedagogiska inköp/social träning då dessa köp görs tillsammans med brukare/kunder från kommunens verksamheter. I upphandlingen ingår inte köp av tobak, snus eller medicin. Upphandlingen avser Köp i butik och köp i webbutik
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80586:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d