690781-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal Tekniska konsulter Arkitekt inredning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Tekniska konsulter Arkitekt inredning
BeskrivningUmeå kommun agerar inköpscentral och upphandlar ramavtal avseende Tekniska konsulter inom området Arkitekt inredning för Umeå kommun och avropsberättigade myndigheter/enheter i enlighet med förfrågningsunderlag. Uppdragen kan t.ex. omfatta: - Utarbeta inredningsförslag för lös inredning - Ta fram specificerade förteckningar med listpriser och möbleringsplaner - Upprätta underlag för beställning, upphandling och utplacering
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86289:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster