2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Elektronisk körjournal
Beskrivning: Kalmar kommun med bolag avser att upphandla Elektroniska körjournaler. Innan en upphandling startar genomför Kalmar kommun analys av marknaden. Syftet med RFI:n är för att undersöka hur marknaden ser ut och vilka tjänster/produkter som kan erbjudas. Syftet är även att undersöka vilka ska-krav som är rimliga att ställa i förhållande till marknaden.
Intern identifierare: 2024-122
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38552000 Elektroniska mätare