2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation av Brf. Skogsbrynet
Beskrivning: Projektet avser nyproduktion av 55 bostadsrättslägenheter med en BTA om ca 4 350 kvm. Bygglov har beviljats avseende fastigheternas storlek och exteriöra utseende. Genomförandet planeras ske som en totalentreprenad i enlighet med ABT 06. Preliminär byggstart är planerad till hösten 2026.
Intern identifierare: EH2023-0111
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000