691000-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Helikoptertjänster 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHelikoptertjänster 2024
BeskrivningLänsstyrelsen Jämtlands län inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna ramavtal för helikoptertjänster i Jämtlands län. Ramavtalet kommer att omfatta nio st uppdragskategroier på fyra st upphämtningsorter. Vi avser teckna ramavtal med flera (minst tre st och max fem st) leverantörer per uppdragskategori och upphämtningsort förutsatt att dessa uppfyller kraven i denna upphandling.
Intern identifierare100-6609-2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelHelikoptertjänster
Optioner
Beskrivning av alternativenOption 1-2 år