2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsnära insamling av förpackningsavfall och returpapper
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för Fastighetsnära insamling av förpackningsavfall och returpapper. OBS! Endast godkända auktoriserade entreprenörer inom June Avfall & Miljö ABs auktorisationssystem är kvalificerade att lämna anbud i upphandlingen. Avtalet omfattar insamling, transport och avlämning av förpackningsavfall och returpapper från förpackningsavlämnare genom så kallad fastighetsnära insamling.
Intern identifierare: 23/19
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option hämtningstillägg