2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tillfälliga bostäder - Ram 4
Beskrivning: Denna upphandling avser en tjänst som tillhandahåller boende för personer som omfattas av Lagen om mottagande av asylsökande m fl. Det boende som ska tillhandahållas är enbart tillfälligt och de individuella behoven av boende kan förändras med kort varsel. Upphandling avser anläggningar i följande län: Skåne, Kronobergs, Stockholms, Västra Götalands, Uppsala, Sörmlands, Västmanlands, Norrbottens, Västernorrlands, Västerbottens, Örebro, Hallands och Värmlands.
Intern identifierare: 3.2.1-2024-2583
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70210000 Uthyrning eller leasing av bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 55110000 Hotellinkvartering, 55200000 Camping och andra korttidsinkvarteringar (ej hotell)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del (1)