69131-2020 - ResultatSverige-VISBY: Röjning av ris och buskar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Naturvårdsröjning 2019-2021
Referensnummer: 512-1444-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45111220 Röjning av ris och buskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturvårdsröjning på Gotland
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77211300 Trädröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen