See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flexibel Endoskopi förbrukningsmaterial
Beskrivning: förbrukningsmaterial för användning inom flexibel gastrointenstinal endoskopi samt bronkoskopi
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bitmunstycken med band, vuxen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi, 33168100 Endoskop
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Bitmunstycken med band, barn
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Bitmunstycken utan band, vuxen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Injektionsnål för barngastroskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Injektionsnål, 18G
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Injektionsnål 21-26G
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Injektionsnål, metall
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: PX-tänger för barngastroskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: PX-tänger GI-kanalen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: PX-tänger för bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Cytologiborste gallgång
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Cytologiborste gallgång med distal fäste för ledare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Cytologiborste gallgång, extra bred
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Cytologiborste för bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Mikrobologiborste för bronkoskopi, skyddad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Ventil till endoskopets biopsikanal
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Biopsiventil med spolslang
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Ventil till endoskopets biopsikanal till bronkoskop
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Ventil till endoskopets biopsikanal till EBUS
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Ventil till bronkoskopets sugkanal
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Ventil till endoskopets sugkanal, flergångsbruk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Ventil till EUS sugkanal, flergångsbruk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Ventil luft/vatten till endoskopet, flergångsbruk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Ventil till EUS luft-/vattenkanal, flergångsbruk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:27
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Ventil till EUS biopsikanal, flergångsbruk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:28
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Ventil till endoskopets biopsikanal, flergångsbruk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Ventil biopsi till dubbellumen gastroskop, flergångsbruk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:30
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Ventiler till endoskopet, 2-pack
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:31
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Ventiler till endoskopet, 3-pack
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:32
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Ventiler och adapter till endoskopet, 5-pack
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:33
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Backventil till spolpumpsaggregat singelpatient use
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:34
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: Hållare till ledare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:35
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: Distalt skydd för duodenoskop
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:36
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: Spolslang till spolpump
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:37
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: Spolslang till spolpump, 3-i-1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:38
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: CO2 aggregat
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:39
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: Sugslang för extra sugkraft och spolslang
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:40
Del (anbudsområde): LOT-0041
Titel: Polypfångare med nät oktagonal
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:41
Del (anbudsområde): LOT-0042
Titel: Polypfångare med nät för barngastroskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:42
Del (anbudsområde): LOT-0043
Titel: Polypfångare med nät, liten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:43
Del (anbudsområde): LOT-0044
Titel: Polypfångare med nät, stor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:44
Del (anbudsområde): LOT-0045
Titel: Polypfångare, kopplas mellan instrument och sug
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:45
Del (anbudsområde): LOT-0046
Titel: Polypslynga för GI-kanal och diatermi, mjuk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:46
Del (anbudsområde): LOT-0047
Titel: Polypslynga för GI-kanal kallslynga
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:47
Del (anbudsområde): LOT-0048
Titel: Polypslynga för GI-kanal EMR och diatermi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:48
Del (anbudsområde): LOT-0049
Titel: Polypslynga för GI-kanal, med och utan diatermi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:49
Del (anbudsområde): LOT-0050
Titel: Polypslynga för GI-kanal, med och utan diatermi, roterbar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:50
Del (anbudsområde): LOT-0051
Titel: Polypslynga oval monofilament, med diatermi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:51
Del (anbudsområde): LOT-0052
Titel: Polypslynga oval, med diatermi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:52
Del (anbudsområde): LOT-0053
Titel: Diatermikniv för ESD
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:53
Del (anbudsområde): LOT-0054
Titel: Diatermikniv med vattenspolfunktion för ESD
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:54
Del (anbudsområde): LOT-0055
Titel: Ledare hydrofil, diam 0.035", rak dubbeländad flexibel tipp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:55
Del (anbudsområde): LOT-0056
Titel: Ledare hydrofil, diam 0.025", med fast kärna motsv 0,035"
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:56
Del (anbudsområde): LOT-0057
Titel: Ledare hydrofil diam 0.025" och 0.021"
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:57
Del (anbudsområde): LOT-0058
Titel: Ledare helt hydrofil diam 0.025" och 0.035"
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:58
Del (anbudsområde): LOT-0059
Titel: Ledare hydrofil med avståndsmarkering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:59
Del (anbudsområde): LOT-0060
Titel: Plaststent ERCP Choledochus
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:60
Del (anbudsområde): LOT-0061
Titel: Nasobiliärt pigtaildrän i plast, kit
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:61
Del (anbudsområde): LOT-0062
Titel: Plaststent pancreas rakt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:62
Del (anbudsområde): LOT-0063
Titel: Plaststent ERCP pancreas, S-liknande form och införarset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:63
Del (anbudsområde): LOT-0064
Titel: Plaststent ERCP pancreas - centerböjd, pusher och stentborttagare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:64
Del (anbudsområde): LOT-0065
Titel: Stentset choledochus heltäckt samt stent-genom-stent
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:65
Del (anbudsområde): LOT-0066
Titel: Stentset choledochus, nitinol, icke täckta, side-by-side
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:66
Del (anbudsområde): LOT-0067
Titel: Stentset Esofagus, proximal release
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:67
Del (anbudsområde): LOT-0068
Titel: Stentset Esofagus distal realease, TTS samt duodenum och colon
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:68
Del (anbudsområde): LOT-0069
Titel: Stentset choledochus, nitinol och platinum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:69
Del (anbudsområde): LOT-0070
Titel: Stent metall för blödningskontroll i Esofagus
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:70
Del (anbudsområde): LOT-0071
Titel: Papillotom/sfinkterotom monofil skärtråd 25 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:71
Del (anbudsområde): LOT-0072
Titel: Papillotom/sfinkterotom med skärtråd 30mm bränntråd utan ledare, 0,025"
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:72
Del (anbudsområde): LOT-0073
Titel: Papillotom/sfinkterotom med skärtråd 30mm bränntråd utan ledare, 0,035"
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:73
Del (anbudsområde): LOT-0074
Titel: Papillotom/sfinkterotom 2-3cm 1/2 isol och Pre-cut nål/kniv ERCP
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:74
Del (anbudsområde): LOT-0075
Titel: Kanyleringskatetrar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:75
Del (anbudsområde): LOT-0076
Titel: Extraktionsballong 3-steg för gallgång
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:76
Del (anbudsområde): LOT-0077
Titel: Biopsitång för provtagning via Cholangioskop Ø 1 mm, kort
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:77
Del (anbudsområde): LOT-0078
Titel: Biopsitång för provtagning via Cholangioskop Ø 1,6 mm, kort
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:78
Del (anbudsområde): LOT-0079
Titel: Biopsitång för provtagning via Cholangioskop Ø 1 mm, lång
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:79
Del (anbudsområde): LOT-0080
Titel: Biopsitång för provtagning via Cholangioskop Ø 1,6 mm, lång
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:80
Del (anbudsområde): LOT-0081
Titel: Korg för användning via Cholangioskop Ø 15 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:81
Del (anbudsområde): LOT-0082
Titel: Korg för användning via Cholangioskop Ø 10-30 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:82
Del (anbudsområde): LOT-0083
Titel: Snara för anvädning via Cholangioskop Ø 9-12 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:83
Del (anbudsområde): LOT-0084
Titel: Kateter dilatation, kompatibel till ledare, ERCP
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:84
Del (anbudsområde): LOT-0085
Titel: Sprutset för dilatation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:85
Del (anbudsområde): LOT-0086
Titel: Spruta och handtag för dilatation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:86
Del (anbudsområde): LOT-0087
Titel: Ballong för dilatation i gallgång/ DASE, esofagus, pylorus och colon
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:87
Del (anbudsområde): LOT-0088
Titel: Ballong för dilatation Achalasiballong över led 26-34 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:88
Del (anbudsområde): LOT-0089
Titel: Korg ERCP och handtag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:89
Del (anbudsområde): LOT-0090
Titel: Korg ERCP för stenextraktion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:90
Del (anbudsområde): LOT-0091
Titel: FNA nål till EUS 19G
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:91
Del (anbudsområde): LOT-0092
Titel: FNA nål till EUS 22G
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:92
Del (anbudsområde): LOT-0093
Titel: FNB nål till EUS 19-25G
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:93
Del (anbudsområde): LOT-0094
Titel: Stent (LAMS) till dränering av peripankreatiska vätskor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:94
Del (anbudsområde): LOT-0095
Titel: Stent (LAMS) till gallgångsdränage
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:95
Del (anbudsområde): LOT-0096
Titel: Ballong till EUS och EBUS samt applikatör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:96
Del (anbudsområde): LOT-0097
Titel: Aspirationsnålar bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:97
Del (anbudsområde): LOT-0098
Titel: Kit med instrument samt styrenhet för bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:98
Del (anbudsområde): LOT-0099
Titel: Aspirationsnålar till EBUS 19-22G
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:99
Del (anbudsområde): LOT-0100
Titel: Spruta med luer-lock för nålaspiration, engångs
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:100
Del (anbudsområde): LOT-0101
Titel: Övertuber
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:101
Del (anbudsområde): LOT-0102
Titel: Skyddshuva för avlägsnande av främmande kropp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:102
Del (anbudsområde): LOT-0103
Titel: Polypslynga roterbar för främmande kropp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:103
Del (anbudsområde): LOT-0104
Titel: Främmande kroppsbox
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:104
Del (anbudsområde): LOT-0105
Titel: Främmande kropp korg, roterbar 4 vajrar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:105
Del (anbudsområde): LOT-0106
Titel: Främmande kropp korg, roterbar 6 vajrar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:106
Del (anbudsområde): LOT-0107
Titel: Främmande kropp korg för bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:107
Del (anbudsområde): LOT-0108
Titel: Griptång med gummispets
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:108
Del (anbudsområde): LOT-0109
Titel: Griptång arbetskanal 2,0 mm råttand för bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:109
Del (anbudsområde): LOT-0110
Titel: Griptång arbetskanal 2,0 mm alligator/råttand för bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:110
Del (anbudsområde): LOT-0111
Titel: Griptång arbetskanal 2,0 mm råttand för barngastroskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:111
Del (anbudsområde): LOT-0112
Titel: Griptång arbetskanal 2,0 mm alligator/råttand för barngastroskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:112
Del (anbudsområde): LOT-0113
Titel: Griptång arbetskanal 2,8 mm råttand 160-180 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:113
Del (anbudsområde): LOT-0114
Titel: Griptång arbetskanal 2,8 mm alligator 160-180 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:114
Del (anbudsområde): LOT-0115
Titel: Griptång arbetskanal 2,8 mm alligator
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:115
Del (anbudsområde): LOT-0116
Titel: Griptång arbetskanal 2,8 mm alligator/råttand
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:116
Del (anbudsområde): LOT-0117
Titel: Griptång arbetskanal 2,8 mm råttand 220-230 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:117
Del (anbudsområde): LOT-0118
Titel: Griptång tre armar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:118
Del (anbudsområde): LOT-0119
Titel: Griptång fyra armar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:119
Del (anbudsområde): LOT-0120
Titel: Griptång tre armar för bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:120
Del (anbudsområde): LOT-0121
Titel: Griptång alligator/råttand, roterbar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:121
Del (anbudsområde): LOT-0122
Titel: Rengöringsborste enkel med ventilhusborste för bronkoskop
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:122
Del (anbudsområde): LOT-0123
Titel: Rengöringsborste för bronkoskop, tunn
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:123
Del (anbudsområde): LOT-0124
Titel: Kit rengöring- och ventilhusborste för endoskop
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:124
Del (anbudsområde): LOT-0125
Titel: Kit rengöringsborste med gummivals och ventilhusborste för endoskop
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:125
Del (anbudsområde): LOT-0126
Titel: Rengöringsborste enkel med ventilhusborste
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:126
Del (anbudsområde): LOT-0127
Titel: Rengöringsborste för ballongsugkanal
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:127
Del (anbudsområde): LOT-0128
Titel: Rengöringsborste för vinklingsbrygga
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:128
Del (anbudsområde): LOT-0129
Titel: Ventilhusborste enkel för endoskop
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:129
Del (anbudsområde): LOT-0130
Titel: Ventilhusborste dubbel för endoskop
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:130
Del (anbudsområde): LOT-0131
Titel: Rengöringsborste dubbeländad 220-230cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:131
Del (anbudsområde): LOT-0132
Titel: Tipskydd för endoskop, skumgummi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:132
Del (anbudsområde): LOT-0133
Titel: Tipskydd för endoskop, plast
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:133
Del (anbudsområde): LOT-0134
Titel: Klämma för endoskopitillbehör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:134
Del (anbudsområde): LOT-0135
Titel: Transportskydd för endoskopens transportlåda
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:135
Del (anbudsområde): LOT-0136
Titel: Adapter för rengöring för luft- och vattenkanal
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:136
Del (anbudsområde): LOT-0137
Titel: Clips för hemostas med förankringsyta tipp och sidor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:137
Del (anbudsområde): LOT-0138
Titel: Clips för hemostas
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:138
Del (anbudsområde): LOT-0139
Titel: Clips för hemostas, borttagbar och slynga
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:139
Del (anbudsområde): LOT-0140
Titel: Laddningsbara clips för hemostas
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:140
Del (anbudsområde): LOT-0141
Titel: Over the scope clips och tillbehör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:141
Del (anbudsområde): LOT-0142
Titel: Clip för att stänga stora defekter i GI -kanalen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:142
Del (anbudsområde): LOT-0143
Titel: Gummibandsligatur
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:143
Del (anbudsområde): LOT-0144
Titel: Gummibandligatur, latexfritt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:144
Del (anbudsområde): LOT-0145
Titel: Ligatursnara och -sax
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:145
Del (anbudsområde): LOT-0146
Titel: Tång för Hemostas
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:146
Del (anbudsområde): LOT-0147
Titel: Ballongkateter för hemostas, bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:147
Del (anbudsområde): LOT-0148
Titel: Hemostatikum pulver med kateter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:148
Del (anbudsområde): LOT-0149
Titel: Hemostatikum spray
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:149
Del (anbudsområde): LOT-0150
Titel: Hemostatikum lösning och applikationskateter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:150
Del (anbudsområde): LOT-0151
Titel: Spraykateter passa 2,0 110-120cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:151
Del (anbudsområde): LOT-0152
Titel: Spraykateter passa 2,0 155-230cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:152
Del (anbudsområde): LOT-0153
Titel: Spraykateter passa 2,8 220-230cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:153
Del (anbudsområde): LOT-0154
Titel: Bipolär elektrohemostaskateter med och utan injektionsnål
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:154
Del (anbudsområde): LOT-0155
Titel: Hjälpmedel för kapselnedläggning via gastroskop
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:155
Del (anbudsområde): LOT-0156
Titel: Sterilt aggregatset för slutet system
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:156
Del (anbudsområde): LOT-0157
Titel: Glidslem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:157
Del (anbudsområde): LOT-0158
Titel: Glidslem, tub
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:158
Del (anbudsområde): LOT-0159
Titel: Distalt hjälpmedel för koloskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:159
Del (anbudsområde): LOT-0160
Titel: Distal hätta till gastroskop och koloskop
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:160
Del (anbudsområde): LOT-0161
Titel: Endoluminal vakuumterapi system
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:161
Del (anbudsområde): LOT-0162
Titel: Vattenflaska till spolpump
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:162
Del (anbudsområde): LOT-0163
Titel: Endoskopisk lyftvätska, förfylld spruta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:163
Del (anbudsområde): LOT-0164
Titel: Endoskopisk markeringsvätska, förfylld spruta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115739:Lot:164