2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för hantverkstjänster - Bygg
Beskrivning: Uppdragen omfattar mindre ny-, om- och tillbyggnader samt löpande underhålls- och reparationsarbeten och mindre avgränsade projekt inom beställarens fastighetsbestånd. Uppdrag ska utföras på löpande räkning efter avrop eller förnyad konkurrensutsättning för Lerums kommun.
Intern identifierare: SBN25.211
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000