691768-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Datalagring
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Central datalagring (SAN)
Referensnummer: 22/142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72317000 Datalagring
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi ska byta ut sitt speglade lagringssystem (SAN) som faller för åldersstrecket 2023. Nytt lagringssystem behöver införskaffas i enlighet med kraven som framgår av upphandlingsdokumentet.