2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färskt kött
Beskrivning: Tranås kommuns upphandlingsenhet inbjuder till anbudsgivning för ramavtal gällande kommunens behov av färskt kött.
Intern identifierare: UH25-031
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15111000 Nötkött, 15113000 Fläskkött, 15894000 Behandlade livsmedel, 15894700 Charkuterivaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000