Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal verksamhetsstöd för fjärranalys och hantering av geografisk information
Referensnummer: NV-01292-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212326 Programvaruutvecklingstjänster för kartor
II.1.4.
Kort beskrivning
Se ansökningsinbjudan
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48326000 Kartprogramvara, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48461000 Programvara för analys eller forskning, 72250000 System- och stödtjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen