See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: User Equipment for Proof-of-concept - Dynamic Purchasing System (DPS)
Beskrivning: Upphandling avsedd för projekt NOVAs demoverksamhet DIS
Intern identifierare: 23/135
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Area 1 : Rugged Heavy use handheld devices
Beskrivning: Rugged Heavy use handheld devices
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Area 2 : Non-rugged handheld devices
Beskrivning: Non rugged handheld devices
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Area 3 : Vehicle mounted devices
Beskrivning: Vehicle mounted devices
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Area 4 : Accessories
Beskrivning: Accessories
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Area 5 : Devices and/or accessoeries with D2D-capabilities
Beskrivning: Devices and/or accessoeries with D2D-capabilities
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: General (for all areas) (1)
Beskrivning: Dynamic Purchaing System