See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd för implementering och förvaltning av en lösning för ärendehantering (servicemanagement)
Beskrivning: Sveriges Riksbank bjuder in leverantörer att inkomma med ansökan om deltagande i upphandling av Konsultstöd för implementering och förvaltning av en lösning för ärendehantering (servicemanagement).Syfte med upphandlingen är att teckna ramavtal med en kvalificerad leverantör som med mycket god erfarenhet och samarbetsförmåga ska stödja Riksbanken med att etablera en lösning i Riksbanken IT-miljö.
Intern identifierare: 2024-01158
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000