692237-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Besiktningstjänster OVK
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBesiktningstjänster OVK
BeskrivningDenna upphandling avser ett ramavtal för konsulttjänster för OVK-besiktning, kontroll av dragskåp/giftskåp, kontroll radonfläktar och ventilerade golv/grunder.
Intern identifierareSISAB 2024/402
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBesiktningstjänster OVK