2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leverans av väderskydd
Beskrivning: Leverans av väderskydd för Västfastigheters hållplatsbestånd, tidigare benämnt modellen Cityskydd. Upphandlingen omfattar köp av väderskydd enligt förfrågningsunderlag. Avtalsvolymen över hela avtalstiden är sammanlagt 550 väderskydd med option på upp till 100 ytterligare väderskydd samt 200 hållplatspelare med option på upp till 100 ytterligare hållplatspelare. Upphandlingen gäller för Göteborg.
Intern identifierare: SFSS 2025-01300
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44200000 Konstruktionsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000