Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder Bygg/varsel, skog och EL
Referensnummer: 2022-00023IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser arbetskläder och omfattar följande områden:
• Bygg/varsel
• Skog
• El
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18114000 Heltäckande överdragskläder, 18400000 Specialkläder och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen