69239-2017 - Frivillig förhandsinsynSverige-Hyltebruk: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hylte kommun.
Referensnummer: 2017 KS0128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Hylte kommun har, efter genomförandet av ett förhandlat förfarande utan föregående annonsering och denna frivilla förhandsinsyn, för avsikt att ingå avtal med Hypergene AB avseende support och underhåll av BI-systemet Hypergene.
Hylte kommun har för avsikt att införskaffa underhåll och support av systemet för en avtalsperiod om 4 + 2 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen