69255-2019 - ResultatSverige-Luleå: Sopsäckar och soppåsar av polyeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2018 Papper och plast förbrukningsmaterial Region Norrbotten del 2
Referensnummer: 18/62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal på förbrukningsmaterial inom området papper och plast för leverans till Region Norrbotten. Denna upphandling är en komplettering till upphandlingen 2018 Papper och plast förbrukningsmaterial Region Norrbotten.
Upphandlingen omfattar följande varukorgar:
* Bärkassar, påsar och sopsäckar
* Dukar, servetter och ljus
* Miljösortiment
* Papper och torkprodukter
* Underlägg, skydd och överdrag
* Öronpinnar och öronproppar
* Övrigt
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18930000 Säckar och påsar, 19520000 Plastprodukter, 33700000 Hygienartiklar, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33764000 Pappersservetter, 33772000 Förbrukningsvaror av papper, 39510000 Hushållstextilier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
— Bärkassar, påsar och sopsäckar
— Dukar, servetter och ljus
— Miljösortiment
— Papper och torkprodukter
— Underlägg, skydd och överdrag
— Öronpinnar och öronproppar
— Övrigt