69257-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Rekryteringstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utlandsrekrytering Bemanning.
Referensnummer: 2016/00272
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Utlandsrekrytering av Läkare, Psykologer, tandläkare och sjuksköterskor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79624000 Förmedling av vårdpersonal, 79625000 Förmedling av läkare, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård, 85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen