692574-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Tjänster på elområdet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster - Elkonsulter
Referensnummer: 183/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandlingen omfattar Tekniska konsulter - Elkonsulter. Uppdrag som omfattas av detta ramavtal avser konsulttjänster inom el- telekonstruktion och närliggande områden, vilket exempelvis kan omfatta följande delar och skeden: - Analys och utredning - Inventering - Kalkyl - Förstudier - Programarbete - Systemhandlingar - Förfrågningshandlingar - Bygghandlingar - Relationshandlingar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71316000 Konsulttjänster för telekommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen