692631-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Glasögon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasögon och synundersökning
Referensnummer: KSN-2022-02768
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
Successiva avrop av glasögon och synundersökningar. Syftet är att tillgodose beställarens anställda med möjlighet till synundersökning samt inköp av glasögon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33730000 Ögonvårdsprodukter och korrigerande linser, 85160000 Optikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen