2. Förfarande
Förfarande
Titel: Egenkontroll av miljöfaktorer i vinterväghållning
Beskrivning: Provtagning av bland annat snö vid vinterväghållning
Intern identifierare: T2023-02064
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71900000 Laboratorietjänster, 79720000 Utredning, 90700000 Miljötjänster, 90711300 Analys av miljöindikatorer utom för byggprojekt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Provtagning av snö kopplat till vinterväghållningen
Intern identifierare: Egenkontroll av miljöfaktorer i vinterväghållning