See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Upphandlingen avser vinterväghållning. Med vinterväghållning menas i första hand maskinell snöröjning och halkbekämpning. Möjlighet ska finnas att efter behov beställa angränsande tjänster och varor så som handskottning, påfyllning av sandlåda och bortforsling av snö. Vid slutet av vintersäsongen ska vårstädning och flisupptagning göras. Upphandlingen är uppdelad i tio (10) delområden: • Kungsbacka brandstation • Frillesås brandstation • Mölndal brandstation • Lindome brandstation • Mölnlycke brandstation • Rävlanda brandstation • Hindås brandstation • Lerum brandstation och Tollestorp övningsfält • Öjersjö brandstation • Donsö brandstation Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på ett eller flera delområden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Vinterväghållning Kungsbacka brandstation.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98100:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233141 Väghållning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Vinterväghållning Frillesås brandstation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98100:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Vinterväghållning Mölndal brandstation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98100:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Vinterväghållning Lindome brandstation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98100:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Vinterväghållning Mölnlycke brandstation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98100:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Vinterväghållning Rävlanda brandstation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98100:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Vinterväghållning Hindås brandstation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98100:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Vinterväghållning Lerum brandstation och Tollestorp övningsfält
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98100:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Vinterväghållning Öjersjö brandstation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98100:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Vinterväghållning Donsö brandstation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98100:Lot:10