2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utförande av samordnad kontroll av Helge å
Beskrivning: Uppdraget omfattar provtagning, utvärdering och rapportering av vattendragskontrollen inom Helge ås avrinningsområde för en avtalsperiod för åren 2026, 2027, 2028 samt 2029.
Intern identifierare: TN 2025/2019
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
Ytterligare klassificering (cpv): 41100000 Naturligt vatten, 41120000 Odrickbart vatten, 90733600 Hantering eller övervakning av gränsöverskridande vattenföroreningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Utförande av samordnad kontroll av Helge å