693012-2022 - ÄndringSverige-Östersund: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel
Referensnummer: RS/193/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till och omfattar Region Jämtland Härjedalens totala behov av livsmedel, förutom:
·        Färskt bröd
·        Färskt fikabröd
·        Slaktkroppar, nöt
·        Färsk potatis
·        Catering