RFI inför upphandling av Synhjälpmedel - förstorande videosystem och läsmaskin. Upphandlade produkter kommer att förskrivas av personal på syncentralen till personer med måttlig till svår synnedsättning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 38624000 Synhjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Synhjälpmedel - förstorande videosystem (läskamera) och läsmaskiner