693128-2022 - ResultatSverige-Nyköping: Teknisk besiktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Årskonsult Revisionsbesiktning El
Referensnummer: IN-IN22-0250
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdragen innebär huvudsakligen uppdrag kopplade till annan ändring, (ombyggnation), av vårdlokaler. Även uppdrag för nybyggnation kan förekomma. Vårdlokaler är ”ändamålslokaler” där verksamheternas processer är viktigast och där lokalen är en av flera resurser för verksamheten. Lokalerna är oftast utrustade med komplicerad installationsteknik med mycket höga krav på funktion och tillgänglighet. Lokalerna ska utformas för att stödja olika sjukvårdsverksamheter i alla avseenden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314100 Tjänster på elområdet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen