693219-2023 - ResultatSverige-Lund: Bussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Buss som mobil förskola
Referensnummer: KS 2022/1091
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds kommun inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av avtal avseende inköp av en (1) fabriksny tung föreskolebuss, i enlighet med de krav och villkor som framgår av detta upphandlingsdokument.
Denna offentliga upphandling ska leda till ett (1) avtal, som tecknas med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lunds kommun inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av avtal avseende inköp av en fabriksny tung föreskolebuss, i enlighet med de krav och villkor som framgår av detta upphandlingsdokument.
Denna offentliga upphandling ska leda till ett avtal, som tecknas med en leverantör.