693230-2024 - Resultat
Sverige – Färdigställande byggnadsarbeten – Fastighetsunderhåll Byggnadsarbeten Vadstena kommun, VFAB
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetsunderhåll Byggnadsarbeten Vadstena kommun, VFAB
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för byggnadsarbeten vid underhålls-, reparations-, samt mindre om- och tillbyggnadsarbeten enligt avtal med tillhörande bilagor. Detta innefattar företrädelsevis arbete inom snickeri, murning och betongarbeten. Andra byggnadsarbeten förekommer också.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99450:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45420000 Snickerimonteringar, 45453100 Renoveringsarbeten