69324-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Film- och videoproduktion
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmproduktion
Referensnummer: ADM 2021/131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92111000 Film- och videoproduktion
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuder Statens kulturråd leverantörer att lämna anbud inom följande områden:
A) Dokumentation och livesändning - Filma och/eller livesända verksamhetens evenemang och konferenser och bistå med digital facilitering.
B) Inspirationsfilmer - Producera korta och längre filmer som på ett inspirerande sätt illustrerar delar av Kulturrådets verksamhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111250 Produktion av informationsfilm
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen