693321-2023 - ÄndringSverige-Göteborg: Byggnadsinspektion
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för inspektion och underhållsplanering inom byggnadsverk
Referensnummer: ​​SMF-2023-05685​
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315400 Byggnadsinspektion
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster inom inspektion och underhållsplanering av byggnadsverk.
Uppdraget är uppdelat i två delar:
inspektion
underhållsplanering och BaTMan a`jourhållning