Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbpartner 2022
Referensnummer: KS/2021:00753
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser teknisk webbutveckling och applikationsförvaltning inkluderandes tjänster för support och utveckling kopplade till Kommunens intranät och externa webbplatser. Arbetet handlar om att underhålla och trimma befintliga webbplatser, ta fram nya webbplatser, funktioner och tjänster, integrera olika tekniska plattformar med varandra, stödja kommunen i olika teknikval samt att fungera som digital rådgivare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen