693506-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arbeten för vattenledningar – Utbyggnad av VA Bensbyn
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbyggnad av VA Bensbyn
BeskrivningUpphandlingen genomförs för Luleå Miljöresurs AB och avser en utförandeentreprenad för utbyggnad av VA i Bensbyn. Upphandlingen genomförs i två steg. Detta första steg avser kvalificering av entreprenörer.
Intern identifierareKLF 2024/1992
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232150 Arbeten för vattenledningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45332200 VA-arbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen genomförs för Luleå Miljöresurs AB och avser en utförandeentreprenad för utbyggnad av VA i Bensbyn. Upphandlingen genomförs i två steg.
Intern identifierareUtbyggnad av VA Bensbyn